Informatikai tesztek
Az SHL informatikai tesztek palettája igen széles, több, mint 200 tesztet foglal magába. A számítástechnikai ismeretek teszteléséhez példaként olyan népszerű nyelvek ismeretét is meg tudjuk mérni, mint a JAVA, C nyelvek, PHP, HTML, vagy Phyton. Emellett a számítógépes felhasználói ismeretek is felmérhetők (például Microsoft Office). Katalógusunk tartalmazza az informatikai tesztek teljes tárházát.
Online platform kékgalléros dolgozóknak
A fizikai dolgozók kiválasztása már online is megoldható! Felhasználóbarát felületünknek hála folyamatos internetkapcsolaton és nyugodt, zavartalan környezeten kívül semmilyen más eszközre nincs szükség.
Az online riportban választható normacsoporthoz viszonyítva látszik a jelölt eredménye.
Csomagajánlatunk kékgalléros munkaerő számára:
Online szókincsteszt
Ez a teszt azt méri, a jelölt mennyire képes szavak jelentését azonosítani. Ez a képesség fontos minden olyan helyzetben, amelyben a szóbeli vagy írásbeli kommunikáció kiemelkedő szerephez jut. A teszt 25 feladatból áll, kitöltése nagyjából 15 percet vesz igénybe. Kilenc szóból kell kiválasztani azt a kettőt, amelyek jelentése a legközelebb áll egymáshoz.
Online mechanikai értelmezés teszt
A teszt online platformon vizsgálja az alapvető mechanikai elvek megértését és alkalmazásait (emelő, lejtő, ék stb.). A jelöltnek rajzok alapján kell válaszolnia a rövid kérdésekre.
Használható technikusok, mérnökök, gépkezelők-művezetők, illetve szakmunkások vizsgálatára.
Adaptív intelligenciateszt
Az Adaptív intelligenciateszt (Kevert progresszív mátrixok; Scrambled Adaptive Matrices; SAM) azt méri, hogy a tesztkitöltő mennyire képes összefüggéseket alkotni és szabályszerűségeket felfedezni újszerű és látszólag összefüggéstelen ingerek között. Ez a képesség az általános intelligencia két nagy összetevőjének egyike, és mint ilyen nagyban segítheti a tesztkitöltőt az élet legkülönbözőbb területein felmerülő problémák megoldásában. Mivel ilyen széles körben alkalmazott képességet mér, a teszt eredménye jól jelzi előre az élet különböző területein elért teljesítményeket.
Számolási feladatok teszt (NT2.1)
Az alapvető számolási képességet vizsgálja a műveletek közti viszony megértését és gyors számolást egyaránt igénylő feladatokkal. A négy alapművelet ismerete és biztos használata feltétele a jó teszteredménynek. A teszthez nem szabad számológépet használni.
Technikai számítások teszt (NT6.1)
Az alapvető számolási képességet méri, az összefüggések megértésére, elemzésére és gyors, szellemes megoldására helyezve a hangsúlyt. Mivel a feladatok a gyártási folyamatokhoz kapcsolódnak, a teszt szakmunkások számolási képességének megértésére különösen alkalmas.
Ábrák felismerése teszt (ST8.1)
Kétdimenziós ábrák felismerésének képességét méri. Az ábrák el lehetnek forgatva, de a feladatok térbeli tükrözést nem tartalmaznak. A teszt által vizsgált tulajdonság számos mechanikai, konstrukciós jellegű munka esetén alapvető fontosságú.
Szakszöveg-értelmezés teszt (VT5.1)
A teszt azt méri, hogy a jelölt képes-e megérteni olyan típusú szövegeket, amilyeneket pl. gépkönyvekben vagy kezelési útmutatókban találhat. A jelöltnek rövid szövegrészletek elolvasása után kérdésekre kell válaszolnia, melyekből kiderül, milyen alaposan értette meg azt, amit olvasott.
Nyelvi értelmezés teszt (VT1.1)
A technikai foglalkozásokhoz szükséges alapvető anyanyelvi ismereteket vizsgálja. A feladatok között szerepel mondatkiegészítés, szóértelmezés, szinonímák és ellentétes jelentésű szavak megtalálása.
Mechanikai értelmezés teszt (MT4.1)
Az alapvető mechanikai elvek megértését és alkalmazásait (emelő, lejtő, ék stb.) vizsgálja. A jelöltnek rajzok alapján kell elképzelnie a problémákat, ezért a felladatokat más hasonló tesztekhez képest kevesebb "fizikatudással" is meg lehet oldani. Ez a képesség sok technikai jellegű munkánál igen fontos.
Hibakeresés teszt (FT7.1)
Logikai rendszerekben előforduló hibák megtalálásának képességét méri, anélkül, hogy előzetesen megtanult ismeretekre szükség lenne. A feladat: meg kell találni, hogy bizonyos szabályok szerint működő operátorok közül éppen melyik nem működik. A teszt technikusok és mérnökök számára egyaránt ajánlott.
Becslés szemmértékkel teszt (ET3.1)
A térészlelést vizsgálja, ami - tapasztalatok szerint - az általános intellektuális képességtől jórészt független. Különösen fontos azoknál a technikusi munkáknál, melyek bizonyos tervezési elemeket is tartalmaznak.
Technikai Tesztkészlet (TTB) fizikai dolgozók és szakmunkások számára
A tesztsorozat tesztjei a munkaképességek rendkívül széles skáláját vizsgálják, így a legtöbb munkakörhöz könnyen megtalálható a legmegfelelőbb vizsgálati eszköz.
Diagrammatikus gondolkodás teszt (DTS6)
Azt a képességet méri, hogy valaki mennyire képes követni logikusan elrendezett jelsorozatokat. Bár a teszt egyszerű folyamatábrákból áll, megoldásához szükség van arra, hogy a jelölt képes legyen végigkövetni a tárgyak alakjában, színében és méretében beállt változásokat. Ez a képesség különösen fontos rendszerfolyamatok elemzése, szoftver hibajavítás és rendszertervezés esetén.
Mechanikai értelmezés teszt (MTS3)
Az alapvető mechanikai elvek megértését és alkalmazásait (emelő, lejtő, ék stb.) vizsgálja. A jelöltnek rajzok alapján kell válaszolnia a rövid kérdésekre. A teszt a Technikai Tesztkészlet "Mechanikai értelmezés" című tesztjének nehezebb változata.
Számok becslése teszt (NTS2)
Számítások eredményeinek viszonylag gyors megbecsülésére való képességet méri. A kérdések megválaszolásához a négy alapművelet mellett a törtek és a százalékszámítás ismerete is szükséges. A feladat: kiválasztani a lehetőségek közül a legmegfelelőbbnek tűnőt. Számológépet nem lehet használni ebben a tesztben.
Utasítások követése teszt (VTS1)
Írott utasítások értelmezésének képességét méri. Az elemzendő témakörök technikai feladatokkal kapcsolatosak, a szövegek gépek kézikönyveiben található kezelési útmutatókhoz hasonlítanak. A teszt megoldásához nincs szükség szakszavak ismeretére.